Arcybiskup Andrzej Dzięga mianował ks Roberta Bałukę

Arcybiskup Andrzej Dzięga mianował ks Roberta Bałukę na duszpasterza osób chorych i niepełnosprawnych. Serdecznie witamy ks. Roberta i życzymy owocnej pracy w działaniach wśród chorych i wolontariuszy.

Ta wiadomość nas ucieszyła, ponieważ ks. Robert od wielu lat aktywnie angażował się do pomocy we wspólnocie Apostolatu Chorych. Od 2014 roku ks. Robert ma stały kontakt. Kiedy tylko ma wolny czas odwiedza chorych w domach. W latach 2014-2017 był organizatorem zwiedzania i poznawania historii kościołów w Szczecinie a w 2018 r zorganizował wyjazd na pielgrzymkę do Myśliborza, by poznać historię Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

Ks. Robert objął duszpasterstwo chorych w szczególnym czasie, gdyż w październiku mija 40 lat istnienia i już czyni starania, by ten jubileusz uczcić.

Całe posługiwanie ks Roberta powierzmy Panu, aby to zadanie realizował w duchu służebnej miłości, w obfitości Bożych łask, w służbie Bogu i bliźnim.

Za pośrednictwem Św. Teresy od Dzieciątka Jezus oraz Św. Siostry Faustyny (patronek wspólnoty) prośmy o dar Ducha Świętego dla ks Roberta niech go oświeca, uzdalnia do miłości, cierpliwości, radości i wytrwałości.