Wolontariat

Wolontariuszami Apostolatu Chorych są to osoby, które poświęcają swój wolny czas, by pomagać innym. Oddają swe siły i młodzieńczy zapał osobom potrzebującym, by, pomagając wzbudzić na ich twarzach radość, a samym sobie dać poczucie spełnienia.

Apostolat Chorych jest wspólnotą, która skupia osoby chore, niepełnosprawne, starsze a także wolontariuszy. Wolontariusze od wielu lat nazywani są „aniołkami”. Towarzyszą podczas organizowanych pielgrzymek, rekolekcji, spotkań świątecznych i innych wyjść, a także są tacy, którzy odwiedzają chorych w domach. To wszystko nie mogłoby się odbyć bez zaangażowania naszych „Aniołków” – wolontariuszy.

Potrzebujemy twoich talentów przy organizacji naszych wydarzeń Potrzebujemy twojej wytrwałości podczas naszych spotkań, abyś był(a) Potrzebujemy twoich sił, aby umożliwić osobom, na co dzień zamkniętym w czterech ścianach domu, wyjście z niego i przybycia do naszej wspólnoty. Potrzebujemy twojej pomysłowości i zapału. „Żyłam we wspólnocie Chorych i Aniołków – to są wolontariusze serdeczni dla siebie każdego dnia – ba! w każdej chwili dnia! i odbierałam ten fakt jako dowody!!!…, że Bóg w Każdym Człowieku złożył wartości dla innych przydatne. Czerpiemy radość z trudu pochylania, z rozdania własnych rąk i serca by drugim ułatwić, umilić codzienność. Tu każdy uczestnik rekolekcji był – jest – WARTOŚCIĄ dla siebie nawzajem”.

„Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że kontakt z ludźmi chorymi to wielkie bogactwo, nowe przyjaźnie, inne spojrzenie na życie, odkrywanie na nowo, w sobie i w innych, rzeczy tak prostych i oczywistych, ale jakże ważnych…”