Zygmunt Kujawa

Dzień Chorego w tym roku spędziłem poza swoją parafią. Zostałem zaproszony na wspólne spędzenie czasu z osobami, które przyjechały podleczyć „ducha i ciało”.

Z okazji Światowego Dnia Chorego odbywały się bezpłatne porady i badania przeprowadzali lekarze specjaliści w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Szczecinie przy ul. Arkońskiej. Z takich porad i ja miałem to szczęście skorzystać, a to zasługa Pani Elżbiety Palczak – koordynator Apostolatu Chorych, która mnie zapisała na konsultację. Dla mnie pierwszą najważniejszą częścią tego dnia była Msza św oraz lekarstwo przyjętego Sakramentu Namaszczenia Chorych. Następnie rozmowy podczas oczekiwania na wizytę lekarską.

Pacjenci zasięgnęli bezpłatnych porad i konsultacji w zakresie kardiologii, endokrynologii, ortopedii, reumatologii, neurologii, chirurgii naczyń, dermatologii, okulistyki i u fizjoterapeuty. Osoby oczekujące do kardiologa mieli wykonane EKG i pomiar ciśnienia tętniczego. W razie potrzeby lekarz kierował na badania USG.

Ja osobiście jestem bardzo zadowolony z wizyty u kardiologa. Porada lekarska uświadomiła mnie, że moje leczenie powinno być stale pod kontrolą. Podobna sytuacja na konsultacji u lekarza w kierunku chirurgii naczyń krwionośnych.

Piękna inicjatywa bogatej oferty bezpłatnych porad, konsultacji i badań z racji Światowego Dnia Chorego. Nawet w takich okolicznościach można mile spędzić czas. Piękne, że w tych obchodach była młodzież – wolontariusze Caritas, którzy poświęcają swój czas, okazując dobrą wolę.

Przy takich i innych spotkaniach można odzyskać nadzieję i radość życia. Według mnie wszyscy, którzy odczuwają jakieś załamania, samotność czy pustkę mogą się włączyć do Apostolatu Chorych Archidiecezji Szczecińsko Kamieńskiej. Jest bardzo ważną sprawą, która pozwoliłaby chorym ludziom czuć się w społeczeństwie bardziej pewnie i że nie są pozostawione samym sobie. Moim marzeniem jest, aby  w te szczytne działania Apostolatu zaangażowało się więcej osób z otwartymi sercami, które to pomogły, by potrzebującym podleczyć nie tylko ,,ducha i ciała,, ale i wiarę w siebie !!!

Z Panem Bogiem Zygmunt Kujawa