Świadectwo – Andrzej Kowalski

I DZIEŃ KULTURIADY APOSTOLATU CHORYCH – FILHARMONIA
Jestem bardzo zadowolony, że osoby kierujące Apostolatem w swoim programie rocznych wydarzeń ujęli „DZIEŃ KULTURIADY”, który odbył się 5 października 2018 r.
Filharmonia Szczecińska im. Mieczysława Karłowicza jest wiodącą instytucją kultury w woj., zachodniopomorskim. Działalność jej zapoczątkowano w 1948 r. Od września 2014 r siedzibą jej, jest nowoczesny budynek, zaprojektowany przez Barcelońską pracownię studio Barozzi/Veiga. Budynek jest laureatem wielu nagród archi-tektonicznych. Posiada on cztery kondygnacje naziemne. W filharmonii znajdują się dwie sale koncertowe: symfoniczna z 953 miejscami, nazywana także Salą Słońca, gdyż jej ściany pokryte są cienkimi płytkami szlagmetalu, kameralna, sala prób, kawiarnia, oraz galeria Poziom 4 (na IV piętrze). Wszystkie elementy gmachu oraz wyposażenia są tak zaprojektowane, aby dawały jak najlepsze możliwości akustyczne. Specjalna drewniana podłoga czy też materiał, którymi są obite siedzenia był testowany przez rok czasu. Niesamowite wrażenie, jak w „katedrze” sprawia wysokość (na cztery piętra) inkubatora holu. Pod wpływem tego uczucia nasunęła się myśl o aktach strzelistych, czyli krótkich modlitwach, którymi wielokrotnie w ciągu dnia możemy wielbić Boga.

Po 40-minutowym zwiedzaniu filharmonii z przewodnikiem, grupa osób udała się do kościoła pw. św Jana Ewangelisty na Eucharystię. Zwieńczeniem tego dnia była agapa w klubie Stalla Maris. Mój przyjazd na to spotkanie wzmocnił moje siły duchowe.

Andrzej Kowalski