Dzień chorego 2019

W sobotę 16 lutego 2019 r. w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Szczecinie przy ul. Arkońskiej, Pani dr n. med. Maria Magdalena Herczyńska, prezes fundacji Służby Zdrowia SPWSZ wraz z Caritas Archidiecezjalną, której Dyrektorem jest ks. Maciej Szmuc z wielkim zaangażowaniem zorganizowali bezpłatne badania lekarskie z okazji 27 Światowego Dnia Chorego. Konsultacje chorych poprzedziła Msza św. w kościele parafialnym pw. Św. Kazimierza prz

y ul. Broniewskiego. Ks. Maciej w homilii wspomniał o orędziu Papieża Franciszka na tegoroczny Światowy Dzień Chorego: „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie”, które poucza, że ludzkie życie jest tak zaplanowane u Boga, iż mamy sobie nawzajem służyć.

Po Mszy Świętej wszyscy udali się na zapisane konsultacje: chirurgiczną, dermatologiczną, endokrynologiczną, kardiologiczną, neurologiczną, okulistyczną, ortopedyczną, reumatologiczną oraz porady fizjoterapeuty. Panie Pielęgniarki dokonywały pomiaru ciśnienia tętniczego krwi i EKG. Lekarze specjaliści kierowali na badania USG tarczycy oraz jamy brzusznej. W tym roku osoby po 65 r. ż mogli poddać się badaniu USG jamy brzusznej, które wykrywa bardzo groźne tętniaki aorty brzusznej. Po raz kolejny pracownicy medyczni szpitala udowodnili, że warto wyjść z pomocą ludziom obarczonym chorobą, świadczą o tym sami pacjeni:

Wyrazy wdzięczności dla lekarzy dla całego Personelu szpitala i pracowników Caritas oraz dla koordynatora Elżbiety Palczak Apostolatu Chorych. Ich tak duże zaangażowanie mówi o wielkiej miłości względem bliźniego. Wspaniała opieka i wielkie zaangażowanie ze strony bardzo młodych ludzi – wolontariuszy świadczy  o wielkim sercu. Bogu niech będą dzięki za ludzi, którzy poświęcają swój wolny czas dla niesienia pomocy ubogim i chorym.

Genowefa Kwiatkowska

Uczestniczyłam w Światowym Dniu Chorego współorganizowanym przez Caritas i Apostolat Chorych na terenie Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego przy ul. Arkońskiej 4 w Szczecinie. Mogłam skorzystać z pomocy i konsultacji lekarzy specjalistów, do których, jak wiemy, czeka się dzisiaj długimi miesiącami. Spotkaliśmy się z dużą życzliwością, cierpliwością i zrozumieniem naszych problemów ze zdrowiem. Kiedy konieczne było wykonanie badania usg również mogliśmy liczyć na ich zrobienie w ramach tego dnia. Nad wszystkim czuwali organizatorzy. Doskonała organizacja i opieka. Nikt się nie zgubił, bo służyli młodzi wolontariusze. To im przypadła rola przewodników po ogromnym gmachu szpitala. Zadbano nie tylko o nasze schorowane ciała, równięż zapewnione mieliśmy ciepłe napoje, coś do kawy, a nawet obiad. Wszyscy nam pomagali w myśl hasła XXVII Światowego Dnia Chorego – „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie.” Ale nadzieja pozostaje…”

Pani Elu bardzo dziękujemy za Pani ofiarność i życzliwość dla każdego.

Pozdrawiamy serdecznie Iwona, Helena i Jacek Siewielec