Nasz pierwszy rejs statkiem – Urokliwe zakątki…

W dniu 4 sierpnia 2021 r. grupa osób niepełnosprawnych, seniorów oraz sympatyków Apostolatu Chorych miała niezwykłą wyprawę po Odrze i jeziorze Dąbie. Był to rejs statkiem, z którego mieliśmy możliwość podziwiać zakątki Szczecina. Uczestnicy zebrali się Bulwarze Piastowskim, vis-a-vis Zamku Książąt Pomorskich, by z tego miejsca wypłynąć. Rejs dwugodzinny przebiegał trasą od Bulwaru Piastowskiego przez North East Marine, Wały Chrobrego, elewator ewa, kapitant, stocznia remontowa Gryfia, rzeka Święta i jezioro Dąbie.
Na pokładzie można było zakupić kawę, herbatę a słodki poczęstunek przyniesiony przez przyjaznych wolontariuszy był pyszną przekąską. W wycieczce uczestniczyli również dzieci ze swoimi rodzicami.
Teren rozlewisk Odry i wspaniały pejzaż przyrody sprzyjał na odpoczynek i relaks. W tak niezwykłych okolicznościach czas upłynął bardzo szybko. Ciepły słoneczny dzień, wesoła atmosfera pozostawiły niezapomniane wspomnienia. Rejs statkiem i powolne płynięcie pozwolił się odprężyć i wyciszyć. Myślę, że urokiem tej wycieczki to oderwanie się od „szarej” codzienności. Urokiem tej wycieczki to chwila na oderwanie się od spraw codziennych, co też można zawdzięczyć dzieciom. One swą radością, szczerością i ciepłem wprowadzały rodzinną atmosferę.

Na zakończenie rejsu po relaksującym odpoczynku „drużyna” wspólnie przeszła do kościoła pw. Św Jana Ewangelisty, w którym oczekiwał ks Przemysław Pokorski – Referent Duszpasterstwa Chorych. Tu była odprawiona Msza św. podczas, której nauka wygłoszona wskazywała, by różne zmagania życiowe powierzyć Jezusowi, który nas prowadzi do portu zbawienia.

Zobacz zdjęcia