Świadectwo – Janina-Jana Fedorska z Gryfina

WSPOMNIENIE Z REKOLEKCJI

To były moje pierwsze w życiu takie rekolekcje wakacyjne. 

Od dłuższego czasu marzyłam, aby być na rekolekcjach w pobliżu Gryfina, bo tu mieszkam. Niedawno poznałam Sabinę Kuligowską, która mi opowiedziała o tych rekolekcjach z chorymi – zaproponowała, abym się włączyła do pomocy. I tak się stało. Moje marzenie się spełniło. 

Te dni spędzone na rekolekcjach, dały mi lekcję życia. Mogłam spotkać ludzi niepełnosprawnych, a mimo to uśmiechniętych i zadowolonych z życia, umiejących cieszyć się, każdym nowym dniem. Niesamowitym przeżyciem było dla mnie doświadczenie pomocy drugiemu człowiekowi. W tych dniach mogłam wyłączyć się z codziennych zajęć domowych, spędzając czas na modlitwach, na rozważaniu nauk prowadzonych przez księży. 

Dzięki Ci Boże za ogromną miłość, bliskość, obecność i czułość, jakiej mogłam doświadczać od bliskich przebywających na rekolekcjach. 

Bogu niech będą dzięki za Apostolat Chorych w naszej Archidiecezji, za wszystkich, którzy wspierają tę wspólnotę i tych których spotkałam. 

Pozdrawiam serdecznie każdego z osobna, darzę pamięcią życząc wszelkich łask Bożych i opieki Matki Przenajświętszej na co dzień.

Jeszcze raz Bóg zapłać i do zobaczenia w przyszłym roku, jeśli Bóg pozwoli.

                  Janina-Jana Fedorska z Gryfina