Spotkanie Apostolatu – 31 Maj 2021

Po kilku miesiącach izolacji z powodu epidemii Apostolat Chorych Rodzina Miłości Miłosiernej wznowiła organizowanie spotkań dla osób niepełnosprawnych, seniorów i ich wolontariuszy. 

Spotkanie odbyło się 31 maja br., któremu przewodniczył ks Przemysław Pokorski, ks Robert Bałuka oraz koordynator Elżbieta Palczak. 

Bogu niech będą dzięki – po kilku miesiącach w izolacji od siebie, nareszcie udało nam się spotkać! We wspólnocie modlić się i dziękować. 

To majowe spotkanie poświęcone było na szczególnej czci Matce Bożej Fatimskiej. Zgromadziliśmy się na oś. Słonecznym w Szczecinie najpierw na placu przed kościołem Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Przed figurą odśpiewaliśmy Litanię Loretańską i inne modlitwy, aby wynagrodzić Matce Bożej za wszystkie zniewagi, którymi grzesznicy obrażają Jej Niepokalane Serce i Najświętsze Serce Jezusa. Modlitwie przewodniczył ks Robert. Następnie udaliśmy się do kościoła na Mszę św., której przewodniczył ks Przemysław w intencji Apostolatu Chorych i Służbę Zdrowia.

„Wspólna Eucharystia umocniła nas w wierze i miłości do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz do drugiego człowieka.” Genowefa Kwiatkowska 

Czas, kiedy nie mogliśmy organizować spotkań grupowych dla wielu osób dał się odczuć ciężki, pełen pustki i samotności z utęsknieniem za „Przyjacielem”. Cieszymy się, że możemy znowu się spotkać, rozmawiać, zwiedzać, uczyć się znosić ciężar codziennych trosk i być RAZEM.