Spotkania po Świętach Wielkanocnych

Apostolat Chorych Rodzina Miłości Miłosiernej od 3 lat organizuje spotkania po Świętach Wielkanocnych. W tym roku, odbyło się 13 kwietnia 2024 r.

W radosnej atmosferze Tygodnia Miłosierdzia Bożego chorzy, niepełnosprawni spędzili czas wspólnie z wolontariuszami. Tak się zbiegło, że tego dnia Caritas obchodził „Dzień Dobra” – święto wolontariuszy, pracowników i podopiecznych Caritasu.

          Spotkanie rozpoczęło się ucztą duchową w parafii św. Jana Ewangelisty w Szczecinie (Kościół Morski), w której posługują księża Pallotyni.

Duszpasterz osób chorych i niepełnosprawnych Ks. Robert Bałuka przygotował bogatą ucztę duchową. Rozpoczął nabożeństwem Drogi Światła – 14 stacji spotkań Chrystusa Zmartwychwstałego z uczniami. Treść rozważań pomogła głębiej zrozumieć tajemnice Zmartwychwstania Pana Jezusa. Medytacja Drogi Światła wprowadziła do głębszego przeżywania Eucharystii i przyjęcia Komunii św. pod dwiema postaciami.

Po Mszy św. udaliśmy się na poczęstunek. Gar pysznej zupy ugotowały Ola z Edytą. Swą pomoc ofiarują na różnych spotkaniach w ciągu roku.

„O jakże cenne są takie dłonie czyniące wiele dobra dla bliźnich mających trudności w samodzielnym poruszaniu się”.

„Doceniam wolontariuszy, którzy od wielu lat w miarę swoich możliwości poświęcają swój czas”.

Miłą niespodzianką była obecność Aleksandra Falkowskiego, który swoją fachową pomocą lekarską wspiera Apostolat od lat i gdy tylko może gości na naszych spotkaniach.

          Spotkanie przebiegało bardzo radośnie. Muzycy swym śpiewem przy akompaniamencie gitar i harmonijki umilili ten czas wspólnego świętowania i dzielenia się dobrem.

DOBRO jest!!! Wspólnie można go dzielić i mnożyć, jak to czynią wolontariuszy Caritas!!! Wyrażamy wdzięczność za: gest obdarowania uśmiechem, dobrym słowem oraz za wszelką pomoc pełną życzliwości i zrozumienia.