Dzień Chorego 2024

Z okazji Dnia Chorego, 10 lutego br, była sprawowana Msza św. w intencji chorych i im posługującym w kościele św. Stanisława Kostki w Szczecinie, pl. Matki Teresy z Kalkuty.

Licznie zgromadzeni w kościele przyjęli błogosławieństwo lourdzkie oraz sakrament namaszczenia chorych.

Szczególny dzień pełen refleksji, zamyśleń nad tym, jak patrzymy na ludzkie cierpienie. Spotkanie z zaproszonymi gośćmi: Panem dr n. med. Jarosławem Sieczka, delegacją lekarzy ze Stowarzyszenia Lekarzy Katolickich, z Ks. Dyrektorem Hospicjum Andrzejem Partika SAC uświadomiły, że sposób w jaki patrzymy na ludzkie cierpienie jest sprawdzianem i gestem naszej wrażliwości. Człowiek chory oprócz tak ważnej fachowej terapii leczenia potrzebuje również miłości, bliskości drugiej osoby, troskliwości i wsparcia. Wsparcia potrzebują także bliscy chorego, którzy widzą jak on cierpi, jak odchodzi.

Zachwyceni byliśmy postawą młodych wolontariuszy Caritasu wraz z ich koordynatorką Panią Wiktorią Bolko. Na słowa uznania zasługuje także Pani Joanna Zembal za wychodzenie naprzeciw, gdy potrzebujemy wsparcia na rzecz drugiego człowieka.

Wyrazy wdzięczności dla Ks. Macieja Szmuc, dyrektor Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.

Ten wyjątkowy Światowy Dzień Chorego pokazuje wielką wartość niesionego dobra w trosce o zdrowie i ulgę w cierpieniu.